انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان به تعویق افتاد

درحالی وزیر راه و شهرسازی طی نامه ای دستور برگزار انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان را داده بود که خبر می رسد این انتخابات به تعویق افتاده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  وزیر راه و شهرسازی طی نامه ای به هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان ها با اشاره به از رسمیت ساقط شدن شورای مرکزی، 23 اسفند را برای برگزاری انتخابات اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است؛

«نظر به برگزاری نهمین دوره انتخابات اعضای هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها و با توجه به این که حد نصاب لازم برای رسمیت جلسات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان حضور دو سوم اعضا تعیین شده است که در شرایط فعلی محقق نبوده و شورای مرکزی از رسمیت ساقط شده و ادامه فعالیت آن دارای ایراد قانونی و حقوقی است.

از این رو با نگرش به اختیارات حاصل از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 1374 و آیین نامه اجرایی آن به این وسیله از همه اعضای اصلی هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها برای حضور در جلسه فوق العاده هیئت عمومی سازمان که با توجه به همه گیری بیماری کووید 19 (کرونا) به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد دعوت به عمل می آید. »

در انتهای نامه وزیر راه و شهرسازی زمان برگزاری انتخابات روز دوشنبه 23 اسفند ماه امسال تعیین شده است. دستور جلسه مذکور نیز انتخاب افراد واجد شرایط عضویت در شورای مرکزی سازمان  نظام مهندسی ساختمان به میزان حداقل دو برابر تعداد مورد نیاز در هر رشته با قید اصلی و علی البدل اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، ظهر امروز سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به این‌که فضای سازمان به آرامش رسیده است، گفت:پیشنهادم به وزارت راه این است که انتخابات شورای مرکزی بعد از ماه مبارک رمضان انجام شود.

حمزه شکیب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص برگزاری جلسه فوق‌العاده هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی حتما این سیاست را دارد که سازمان نظام مهندسی و انتخابات آنرا مدیریت کنیم تا با یک آرامش حاشیه‌های ایجاد شده برای سازمان نظام مهندسی را به حداقل برسانیم.

 وی با بیان این‌که در فضای تعاملی با سازمان نظام مهندسی، انتخابات شورای مرکزی را برگزار می‌کنیم، پیشنهادم این است با هماهنگی این کار را انجام دهیم تا بتوانیم این مرحله را با آرامش، مدیریت و درایت پشت سر بگذاریم. هدف اصلی ما در شورای مرکزی این است تا هیئت مدیره شورای مرکزی دوره نهم متعهد و یکدست باشد تا چالش‌های سازمان‌های نظام مهندسی کشور را به فرصت تبدیل کند.

سرپرست شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور تاکید کرد:‌ بهترین زمان برای برگزاری انتخابات شورای مرکزی، پس از ماه مبارک رمضان است.

شکیب با بیان این‌که هیئت مدیره‌هایی که انتخاب شده‌اند عمدتا جدید هستند، گفت: اینها تا آن زمان نسبت به هم شناخت پیدا می‌کنند و قطعا به‌دنبال آن خواهند بود تا شورای مرکزی منسجم، همراه و تعامل پذیری با وزارت راه، دولت و حاکمیت داشته باشبم.

 

منبع خبر : www.tasnimnews.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *