مکانیک

موردی پیدا نشد .

استخدام مهندس مکانیک

ساختمان فقط یک امر ایستا و استاتیک نیست. بلکه برای این که آسایش و راحتی و ایمنی ساکنین آن فراهم شود، باید به موارد دینامیک و متحرک سازه توجه شود. از جمله آسایش سرمایشی و گرمایشی ، وجود آب گرم و لوله کشی در ساختمان مربوط به مسائل فنی ومکانیکی ساختمان است. برای همین شرکتهای مهندسی جویای مهندسین مکانیک هستند. در  این مطلب سعی می شود روند استخدام مهندس مکانیک از طریق سایت مهندس یاب تبیین و تشریح گردد.

سایت مهندس یاب یک دایرکتوری از همۀ مهندسان مکانیک و دیگر رشته های مهندسی است. کاربران محترم سایت رزومه و مشخصات کاربری (پروفایل) خود را در سایت ثبت می کنند. بنابراین کارفرمایان محترم با مجموعۀ وسیعی از مهندسین مکانیک و مهارتهای متنوع و گسترده روبرو هستند. لذا کارفرمایان محترم می توانند بسته به نیاز مهارتی خود، آن مجموعه  از مهندسان که متناسب با نیاز آنها را انتخاب کنند.

استخدام مهندس مکانیک با سابقه محاسبه

همانطور که مهندسین عمران با شناخت خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مواد و مصالح ایستا که جهان ما را می سازند دست به محاسبه و طراحی می زنند. مهندس مکانیک با شناخت امور متحرک جهان، دست به طراحی مکانیکی برای جهان می زند. سازه و بنایی که انسان در آن ساکن است، شامل سیالاتی از قبیل آب و یا هوا نیز است. تأمین آب گرم و یا هوادهی سرد و گرم مناسب از ملزومات هر ساختمانی است. محاسب تأسیسات مکانیکی چندین وظیفه دارد. از قبیل موارد زیر:

1-شرايط معماری ساختمان از نظر فضاهای موجود و موقعيت مکاني پروژه

2-شرايط اقليمي پروژه از قبيل دما،رطوبت،باد،تابش آفتاب و …

3-ميزان بار حرارتي داخل ساختمان از قبيل ساکنين،چراغها و ساير مولدهای حرارت

4-ميزان قابليت ساختمان در ذخيره کردن حرارت اکتسابي

5-جنبه های فيزيکی فضا يا ساختمان از نظر تطبيق با سيستم تهويه مطبوع و تجهيزات آن

البته حوزۀ مهارتهای مهندس مکانیک به لحاظ محاسبه بسیار گسترده تر است. و چند مورد دیگر هم که در قسمت نظارت ذکر خواهد شد مشمول وظایف مهندس محاسب تأسیسات مکانیکی است.  کارفرمایان می توانند مهندسینی که در این زمینه مهارت دارند را به راحتی در بانک اطلاعات سایت مهندس یاب پیدا کنند. سایت مهندس یاب عرصه ای است که کارفرمایان می توانند نیروی مورد نظر خود را پیدا کنند. از طرف دیگر، مهندسینی که واجد این مهارتها هستند و مایل هستند در دنیای هیجان انگیز طراحی وارد شوند می توانند از این بستر استفاده کنند.

استخدام مهندس مکانیک با سابقۀ نظارت

هر ایده ای که روی کاغذ بیاید، ناگزیر باید به منصۀ عمل برسد. تبدیل ایده ها و طرحها و نقشه ها به عملیات خود نیازمند انضباط و مهارتی جدی است. بسیاری از مهندسین مکانیک در طول زمان این مهارت را کسب کرده اند. و آماده اند که تجربۀ خود را در این زمینه به دیگران ارائه دهند.

چند مورد از وظایف نظارتی مهندس ناظر مکانیک را در این جا ذکر می کنیم:

  1. سیستم دفع فاضلاب و آب باران.
  2. دودکشها
  3. هواکش فضاهاي بودار
  4. آب سرد،گرم و برگشت گرم بهداشتی
  5. سیستم گرمایش
  6. سیستم سرمایش
  7. تامین هواي احتراق و هواي تازه
  8. اطفاء حریق
  9. تعریف داکتهاي مخصوص تاسیسات

اینها فقط چند مورد است، و وظایف مهندس مکانیک در زمینۀ نظارت بسیار گسترده است. لذا هر شرکت مهندسی ای به مهندسین مکانیک مجرب نیازمند است.

مهندس یاب بستری است که شامل مجموعۀ وسیعی از مهندسین توانا و ماهر و مجرب است. مهندسینی که مهارت دارند و مشتاق هستند مسیر خود را در زمینۀ مهندسی مکانیک ادامه دهند می توانند مشخصات کاربری خود را در سایت مهندس یاب درج کنند. از سوی دیگر، کارفرمایان و شرکتهای مهندسی که در جستجوی مهندسین مجرب و ماهر در زمینۀ نظارت هستند، می توانند از مجموعۀ سایت مهندس یاب استفاده کنند.

یک راهکار ساده برای موفقیت شما

چرا باید از مهندس یاب استفاده کنید ؟!

تمرکز خدمات مهندسی

تمامی مهندسان 7 رشته ساختمان می توانند در این سامانه فعالیت نمایند و این یعنی پلتفرمی برای ارتباط تمامی مهندسان باهم و یا شرکت های مهندسی

آسانی و کارایی

سعی کرده ایم پلتفرم مهندس یاب را بر اساس سادگی و سهولت طراحیکرده و مخاطب را با کوتاه ترین مسیر به مقصودش راهنمایی کنیم

ارزش یابی و رتبه بندی

یکی از خدمات مهندس یاب ارزش یابی و رتبه بندی واقعی شرکت ها و مهندسان بر اساس تجربه کاری ، دانش و سوابق مناسب کاری است که بزودی شاهد آن خواهیم بود

شفافیت و حذف واسطه

شفافیت کاری و حفظ حریم شخصی یکی از اصول این سامانه است و همچنین حذف واسطه های معرفی مهندسان در مهندس یاب حذف شده است.