معماری

موردی پیدا نشد .

استخدام مهندس معماری

در روند احداث یک ساختمان، مسئولیت مهندس معماری بسیار زیاد است. اولین نقشه ها را مهندس معماری رسم می کند. مسئولیت مهندس معماری در مورد طراحی حتی قبل از محاسبه و طراحی توسط مهندس عمران است. حتی لازمۀ دریافت پروانۀ ساختمان نقشه معماری است. نه تنها وظیفه طراحی ساختمان با مهندس معماری است. بلکه در حین اجرا تا آخرین مرحله، مهندس معماری دخیل است. لذا مهارتها و وظایفی که مهندس معماری دارد بسیار گسترده و متنوع است. در  این مطلب سعی می شود روند استخدام مهندس معماری از طریق سایت مهندس یاب تبیین و تشریح گردد.

سایت مهندس یاب یک دایرکتوری از همۀ مهندسان معماری و دیگر رشته های مهندسی است. کاربران محترم سایت رزومه و مشخصات کاربری (پروفایل) خود را در سایت ثبت می کنند. بنابراین کارفرمایان محترم با مجموعۀ وسیعی از مهندسین معماری و مهارتهای متنوع و گسترده روبرو هستند. لذا کارفرمایان محترم می توانند بسته به نیاز مهارتی خود، آن مجموعه  از مهندسان که متناسب با نیاز آنها را انتخاب کنند.

استخدام مهندس معماری با سابقه طراحی

همانطور که مهندسین عمران با شناخت خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مواد و مصالحی که جهان ما را می سازند دست به محاسبه و طراحی می زنند. مهندس معماری با شناخت روحیات انسانها، دست به طراحی درون و روح انسانها می زنند. سازه و بنایی که انسان در آن ساکن است، طراح درون انسانها است. مهندس معمار از قبل از محاسبۀ سازه ای ساختمان تا آخرین مرحله احداث ساختمان در فرایند ساخت نقش دارد. از همان ابتدای کار، حتی قبل از صدور جواز ساختمان، نقشه معماری بر اساس ضوابط شهرداری و دستور نقشه صادر می شود. مهمترین مرحله در سیکل صدور پروانه ، طراحی نقشه معماری است. تا حداکثر پتانسیل طرح پتانسیل طرح به لحاظ متراژ، تعداد پارکینگ و کیفیت فضاها ارائه شود. البته حوزۀ مهارتهای مهندس معماری به لحاظ طراحی بسیار گسترده تر است. کارفرمایان می توانند مهندسینی که در این زمینه مهارت دارند را به راحتی در بانک اطلاعات سایت مهندس یاب پیدا کنند. سایت مهندس یاب عرصه ای است که کارفرمایان می توانند نیروی مورد نظر خود را پیدا کنند. از طرف دیگر، مهندسینی که واجد این مهارتها هستند و مایل هستند در دنیای هیجان انگیز طراحی وارد شوند می توانند از این بستر استفاده کنند.

مهندس معماری

استخدام مهندس معماری با سابقۀ نظارت

هر ایده ای که روی کاغذ بیاید، ناگزیر باید به منصۀ عمل برسد. تبدیل ایده ها و طرحها و نقشه ها به عملیات خود نیازمند انضباط و مهارتی جدی است. بسیاری از مهندسین معماری در طول زمان این مهارت را کسب کرده اند. و آماده اند که تجربۀ خود را در این زمینه به دیگران ارائه دهند.

مهندسین معماری از ابتدا، و حتی در حین صدور جواز، تا آخرین مرحلۀ اجرا در کار احداث ساختمان دخیل هستند.

چند مورد از وظایف نظارتی مهندس ناظر معماری را در این جا ذکر می کنیم:

  • كنترل جانمایی و ابعاد چاله آسانسور و پلكان در هماهنگی با ناظر سازه.
  • كنترل كدها و ابعاد راه پله و پاگردها
  • كنترل ارتفاع هریك از طبقات از جمله ارتفاع پاركینگ های ساختمان
  • كنترل ابعاد نورگیرها با احتساب نازك كاری.
  • كنترل اجرای صحیح تیغه های داخلی و اتصال میان تیغه ها و سقف
  • كنترل كروم بندی و شیب بندی سطح بام
  • كنترل شیب بندی رمپ پاركینگ ها و ابعاد دهانه ورودی رمپ
  • كنترل عدم رویت تاسیسات در نماهای اصلی ساختمان

اینها فقط چند مورد است، و وظایف مهندس معماری در زمینۀ نظارت بسیار گسترده است. لذا هر شرکت مهندسی ای به مهندسین معماری مجرب نیازمند است.

مهندس یاب بستری است که شامل مجموعۀ وسیعی از مهندسین توانا و ماهر و مجرب است. مهندسینی که مهارت دارند و مشتاق هستند مسیر خود را در زمینۀ مهندسی معماری ادامه دهند می توانند مشخصات کاربری خود را در سایت مهندس یاب درج کنند. از سوی دیگر، کارفرمایان و شرکتهای مهندسی که در جستجوی مهندسین مجرب و ماهر در زمینۀ نظارت هستند، می توانند از مجموعۀ سایت مهندس یاب استفاده کنند.

یک راهکار ساده برای موفقیت شما

چرا باید از مهندس یاب استفاده کنید ؟!

تمرکز خدمات مهندسی

تمامی مهندسان 7 رشته ساختمان می توانند در این سامانه فعالیت نمایند و این یعنی پلتفرمی برای ارتباط تمامی مهندسان باهم و یا شرکت های مهندسی

آسانی و کارایی

سعی کرده ایم پلتفرم مهندس یاب را بر اساس سادگی و سهولت طراحیکرده و مخاطب را با کوتاه ترین مسیر به مقصودش راهنمایی کنیم

ارزش یابی و رتبه بندی

یکی از خدمات مهندس یاب ارزش یابی و رتبه بندی واقعی شرکت ها و مهندسان بر اساس تجربه کاری ، دانش و سوابق مناسب کاری است که بزودی شاهد آن خواهیم بود

شفافیت و حذف واسطه

شفافیت کاری و حفظ حریم شخصی یکی از اصول این سامانه است و همچنین حذف واسطه های معرفی مهندسان در مهندس یاب حذف شده است.